کشف 60 درصدی انواع سرقت‌ها در کاشان/سرقت موتورسیکلت اولویت اول سرقت‌ها در کاشان

[ad_1]

به‌گزارش پورتال خبري كاشان ،سرهنگ علی پورکاوه، ظهر امروز شنبه17 تیرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت:پلیس پیشگیری کاهش 70 درصدی وقوع سرقت جیب‌بری، کاهش 14 درصدی در حوزه وقوع سرقت مغازه‌ها،2 درصدی کاهش وقوع سرقت در اماکن خصوصی،62 درصدی کاهش وقوع سرقت به عنف را در سه ماهه نخست امسال داشته‌است.

وی، بیشترین فراوانی و اولویت در حوزه وقوع سرقت‌های سطح شهر را سرقت موتورسیکلت، وسایل داخل خودرو و سرقت از اماکن نیمه‌ساز دانست و گفت:70 درصد سرقت‌های خرد و در اماکن نیمه‌ساز بیشتر توسط افراد معتاد به مو اد مخدر انجام شد که ارزش ریالی آن نیز زیر 5 میلیون ریال بود.

سرهنگ پورکاوه، با تاکید بر اینکه شهروندان متاسفانه نکات ایمنی حدو حریم ساختمان‌های نیمه ساز در نگهدار ی از ابز ار و  وسایل ساخت وساز را رعایت نمی‌کنند گفت: سهل‌انگاری و بی احتیاطی مالکان در اعمال رعایت نکایت ایمنی و  امنیتی عامل بسیاری از حوادث و سرقت‌ها می‌شود.

به‌گفته‌وی،دستگیری سارقان افزایش 2 درصدی داشت و  تصادفات درون‌شهری نیز طی این مدت کاهش هفت درصدی داشت.

*ثبت 28 هزار تماس مردمی با فوریت‌های پلیسی 110

وی، ثبت 28 هزار تماس مردمی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 سه ماهه نخست امسال را یادآورشد و گفت: تماس‌ها در این مدت افزایش 30 درصدی نسبت به سال گذشته‌ داشته‌است.

به‌گفته‌وی، جرائم و تخلفات راهنمایی رانندگی، نزاع و درگیری، ایجاد مزاحمت، موادمخدر و وقوع سرقت به‌ترتیب بیشترین فراوانی و اولویت را در بین این تماس‌ها و  تشکیل پرونده برای رسیدگی به همین ترتیب و اولویت‌بندی را داشته‌است که در این راستا نیز 28 اداره مرتبط در جریان رسیدگی قرارداشتند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان کاشان، کشف و ضبط  94 کیلوگرم انواع مواد مخدر و  دستگیری پنج باند آن را یادآورشد و گفت:دستگیری‌ها در این حوزه نیز 27 درصد افزایش داشت.

*افزایش 12 درصدی تشکیل پرونده‌های قضایی/صلح و سازش 75 درصدی پرونده‌های خانوادگی

سرهنگ پورکاوه، با اشاره به افزایش 12 درصدی تشکیل پرونده‌های قضایی گفت:این پرونده‌ها به ترتیب و اولویت‌بندی در موضوعات جرائم و تخلفات راهنمایی رانندگی، نزاع و درگیری، ایجاد مزاحمت، موادمخدر و وقوع سرقت تشکیل شد.

وی،صلح و سازش قطعی 75 درصدی پرونده‌ها ارجاعی به دفاتر مشاوره در حوزه خانواده را در سه ماهه نخست امسال تاکیدکرد و گفت:پلیس فتا در کاشان نیز در حوزه جرائم سایبری افزایش 17 درصدی تشکیل پرونده طی این مدت داشت.

به‌گفته‌وی، پرونده‌های قضایی در حوزه جرائم سایبری با موضوع مزاحمت‌های اینترنتی 60 درصد و جرائم اقتصادی 15 درصد افزایش و هتک حیثیت 19 درصد کاهش داشت.

*97 درصد پرونده‌های قضایی پلیس فتا منتج به نتیجه شد

سرهنگ پورکاوه، 97 درصد پرونده‌های قضایی در پلیس فتا کاشان نیز منجر به شناسایی، دستگیری  و حل مشکل‌ جرائم اقتصادی مربوط  به شکایت شاکیان شد.

وی، باتاکید بر کثرت استفاده ناصحیح از موتور سیکلت توسط شهروندان کاشانی گفت:متاسفانه شهروندان موتور را بدون استفاده از ابزار و  تجهیزات لازم ایمنی و ترافیکی اعم از آیینه، چراغ جلو  و عقب ، نداشتن کلاه ایمنی، سوارکردن زن و فرز ند با این شیوه بسیار پایین ناایمن و خطرناک و عدم رعایت سرعت مطمئنه استفاده میکنند.

*فرمانده‌ فرهنگ‌سازی که با دوچرخه در سطح شهرستان تردد می‌کنند

سرهنگ پورکاوه، با اشاره به اینکه خو د شخصا برای فرهنگ‌سازی و آمر به معروف در رعایت اوامر ترافیکی و راهنمایی و رانندگی از دوچرخه برای تردد و کارهای روزانه خود استفاده می‌کند گفت: هشت ایستگاه دوچرخه‌سو اری در مراکز اصلی شهر مورد تایید پلیس راهور و شورای ترافیک کاشان برای استفاده شهروندان محترم کاشانی از دوچرخه در عبور و مرور قرارگرفته‌است.

وی در پایان تصریح‌کرد:ماموریت‌های ویژه این فرماندهی  طی فصل بهار و  ماه‌های فروردین، اردیبهشت و خرداد در ایام خاص نوروز و  و رود گردشگران، گلابگیری، ماه مبارک رمضان و تعطیلات عید سعید فطر در برقراری نظم و  امنیت مردم و تامین آسایش و رضایت  آنها انجام‌شد.


[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *