مساله حجاب و عفاف اجتماعی است

[ad_1]

به گزارش پورتال خبری کاشان، به نقل از خبرگزاري رسا در كاشان، حجت الاسلام عليرضا شاه فضل بعد از ظهر امروز در مراسم حجاب و عفاف شبكه بهداشت آران و بيدگل كه به همت بسيج ادارات اين شهرستان برگزار شد، گفت: رهبر معظم انقلاب نيز در سخنان اخير خود از مسأله حجاب و عفاف بعنوان يك مسأله سياسي نام برد.

وي با اشاره به اينكه امروز مسأله حجاب و عفاف مسأله فردي نيست بلكه يك مسأله اجتماعي و گروهي است كه به مرور به مسأله سياسي تبديل شده است، گفت: اگر هر فردي اينگونه تصور كند كه اگر نماز نخواند يا بخواند آثار مثبت و منفي آن براي خودش منظور مي شود و قابل مشاهده براي ديگران نيست تا به ديگران آسيب برساند، اما حجاب بر عكس آن نماز قابل مشاهده است و هرآنچه قابل مشاهده باشد بر چشم و دل تأثيرگذار است و سبب آفات و آسيبهاي اجتماعي مي شود و اين همان بعد اجتماعي حجاب است.

حجت الاسلام شاه فضل گفت: جريان حريم خصوصي در خودروها كه امروز مطرح و متأسفانه مورد تمسخر قرار گرفته است از همين تفكرات غلط است، اما برخي نمي خواهند بپذيرند داخل خودرو به دليل قابل مشاهده بودن براي عموم نمي تواند حريم خصوصي باشد و اين افراد نمي توانند از ديگران بخواهند چشمان خود را ببندند تا داخل خودرو را نبينند و يا اينكه بگويند حق نداريد داخل خودرو را نگاه كنيد.

وي افزود: حجاب فردي نيست و اجتماعي است و عدم حجاب فردي داراي آثار منفي اجتماعي است كه مي تواند جامعه را دچار آسيبها و چالشهاي جدي اجتماعي كند.

دبير جامعه روحانيت كاشان در ادامه به ابعاد مهم سياسي حجاب نيز اشاره كرد و گفت: هر كشوري قصد داردكشور ديگري را و شكست دهد و يا استعمار كند و بر آن كشور تسلط و سيطره داشته باشد تلاش مي‌كند تا اين كشورها را از فرهنگ تهي وتضعيف كند تا به كشور قوي تر وابسته شود.

حجت الاسلام شاه فضل ادامه داد: يكي از برنامه هايي كه در اتاق هاي فكر كشورهاي استعمارگر براي كشورهاي مسلمان تدارك ديدند اين بود كه اگر حجاب و عفت از زنان و دختران مسلمان بگيرند تا آزادانه رفت آمد داشته باشند، ابتدا توانسته اند آرمانهاي اين كشورها را بگيرند و نابودي آنها را رقم بزنند.

وي افزود: آرمانهاي كشورهاي مسلمان كه كنار برود با استكبار جهاني نيز كنار خواهند آمد و سبب خواهد شد تا مرگ بر آمريكا و مرگ بر اسرائيل از اين كشورها حذف شود و نداي صلح طلبي با ظالم را سردهند و نسبت به جنگ ها و خونريزي هاي در سوريه و عراق و يمن و فلسطين بي تفاوت شوند.

دبير جامعه روحانيت كاشان اظهار داشت: يكي از تحليلگران سياسي معتقد است، ريشه فتنه سال 88 نيز به مسأله حجاب بر مي‌گردد، چرا كه دختر و پسري كه حجاب را رعايت نكنند، محرم و نامحرم را هم رعايت نمي‌كنند و همين گناه سبب گناهان بعدي و عدم وفاداري به شهدا و انقلاب و ولايت فقيه مي شود.

حجت الاسلام شاه فضل در ادامه اهميت امروز حجاب و عفات را نسبت به يك قرن و قرن هاي بعد از آن و هنگام ظهور اسلام بيشتر و پيچيده تر خواند و عنوان كرد: مسأله حجاب و عفاف در ايران مهمتر از بقيه كشورهاي جهان است چرا كه امروز دشمن براي اسلام و نظام اسلامي ايران طرح و برنامه دارد و كاري به كشورهاي ديگر ندارد كه حجاب داشته باشند و يا نداشته باشند.

وي خاطرنشان كرد: اسلامي كه در برخي از كشورهاي مسلمان رايج است، اسلام استكبار ستيز نيست از اين رو، اين جمهوري اسلامي است كه به عنوان تنها كشور اسلام استكبار ستيز مطرح است و به دنبال تضعيف ايران هستند.

دبير جامعه روحانيت كاشان گفت: برنامه ها و همايش‌هاي حجاب و عفاف در سراسر كشور با حضور بانوان محجبه و چادري برگزار مي‌شود در حاليكه اين برنامه ها بايد براي افرادي برگزار شود كه نسبت به حجاب خود بي تفاوت هستند.

به گفته وي، حضور بانوان محجبه در برنامه ها و همايش‌هاي حجاب و عفاف مي تواند در توانمندي پاسخگو بودن بانوان محجبه در جامعه موثر باشد.

حجت الاسلام شاه فضل يادآور شد: امروز همه ما در معرض تهديد و خطر بي حجابي قرار داريم چرا كه ممكن است نسل بعدي ما نسبت به اين مهم بي تفاوت باشد، بنابراين هيچكس نبايد خودش را نسبت به بي حجابي مصون بداند.

دبير جامعه روحانيت در ادامه با اشاره به اينكه آيات قرآني مرتبط با حجاب عفاف، آيات سخت‌گيري است گفت: خداوند در سوره مباركه نور مي فرمايد،  به مردها بگو چشم خود را كنترل كنند و به زنها هم بگو چشم خود را كنترل كنند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *